Live Football scores

World Cup
13:00FT(5 - 0)
International : World Cup : Group stage - Grou.
16:00FT Japan 2 - 2 Senegal (1 - 1)
19:0031' Poland 0 - 0 Colombia
Australia : Victoria Premier L.
07:00FT Heidelberg United 3 - 0 Oakleigh Cannons (2 - 0)
10:00FT South Melbourne 2 - 3 Pascoe Vale SC (1 - 0)
Australia : Soccer - Australia. : Npl Youth Queensland
09:15Unknown Moreton Bay United. - Brisbane City U20
Australia : South Australia Pr.
06:30FT West Adelaide 1 - 3 Adelaide City (0 - 2)
06:45FT Adelaide United Yo. 0 - 2 Croydon Kings (0 - 0)
10:45FT Adelaide Galaxy 0 - 1 South Adelaide (0 - 1)
Australia : Southern State Lea.
06:30FT White City Woodville 0 - 1 Noarlunga United
Australia : ACT Premier League
06:00FT Monaro Panthers 0 - 5 Canberra Olympic (0 - 1)
06:00FT Cooma Tigers 3 - 1 Tuggeranong United (1 - 0)
Australia : Victorian Premier .
06:00FT Nunawading City FC 0 - 1 Box Hill United (0 - 1)
Australia : New South Wales Pr.
06:00FT Central Coast Mari. 1 - 0 Northern Tigers (1 - 0)
06:00FT Mounties Wanderers 5 - 0 Parramatta FC (1 - 0)
06:30FT Northbridge FC 1 - 0 Macarthur Rams (1 - 0)
Australia : NSW Premier League
06:00FT Manly United 1 - 1 Blacktown City Dem. (1 - 0)
07:15FT Sydney Tigers 4 - 1 Rockdale City Suns (2 - 0)
Australia : Queensland Nat. Pr.
09:30FT Brisbane Roar NYL 3 - 0 Redlands United (1 - 0)
Australia : Northern NSW Pre. .
05:30FT Edgeworth Eagles 0 - 0 Broadmeadow Magic (0 - 0)
05:30FT Adamstown Rosebud FC 2 - 2 Maitland (1 - 2)
05:30Ppd Valentine Phoenix - Hamilton Olympic
05:30FT Charlestown City B. 0 - 3 Lake Macquarie (0 - 1)
Belarus : Vysshaya Liga
14:45FT FK Slutsk 0 - 1 Dinamo Minsk (0 - 0)
16:45FT BATE Borisov 0 - 0 Shakhtyor Soligorsk (0 - 0)
18:4543' FC Luch Minsk 0 - 3 Torpedo Zhodino
Brazil : Serie B
01:00FT CRB 1 - 1 Paysandu (0 - 0)
Brazil : Serie C
00:00FT Juazeirense 2 - 2 ABC (1 - 2)
15:00FT Joinville 3 - 1 Tombense FC (0 - 1)
19:30Unknown Operario Ferroviario - Ypiranga RS
22:00 Globo FC - Remo
15:30FT Cotonsport 3 - 1 Bamboutos
15:30FT Fovu Club 0 - 0 Young Sports Academy
15:30FT Dragon 1 - 1 Aigle Royal
15:30FT Union de Loum 1 - 0 Unisport
15:30FT Colombe 1 - 1 APEJES FC
15:30FT Stade Renard 1 - 0 Les Astres
15:30FT Feutcheu 3 - 1 Eding Sport FC
15:30FT Yafoot 2 0 - 2 Union Sportive
Canada : Canada CSL
01:30FT Brantford Galaxy FC 0 - 2 Vorkuta
Chile : Chile Cup : 1/2 finals
00:00FT Audax Italiano 2 - 0 Union Espanola 2(1 - 0)
01:00FT D. Copiapo 1 - 2 Huachipato 1(0 - 2)
17:00FT Palestino 1 - 1 U.La Calera (1 - 0)
20:30 Cobresal - Atletico Nublense
21:30 Deportes Valdivia - Puerto Montt
DR Congo : DR Congo Super Lea. : Final stage
13:00FT J.S. Bazano 0 - 2 Motema Pembe
15:00Unknown Saint-Eloi Lupopo - Don Bosco
15:00Ppd Dragons - Maniema Union
15:30Ppd Sanga Balende - Dragons
15:30Ppd Dauphins Noirs - Motema Pembe
Ecuador : Ecuador 1 : Serie A - Apertura
00:00FT Universidad Catolica 4 - 0 Tecnico Universita. (2 - 0)
21:00 Dep. Macara - El Nacional
23:30 Barcelona Guayaquil - Delfin
International : Club Friendly Games
Kazakhstan : Premier League
Lithuania : Lithuania 1. Divis.
Norway : Eliteserien
Norway : Norway 2. Division : Oddsen-ligaen - Gr.
Norway : Toppserien (W)
Singapore : Singapore S.League
Spain : Segunda B Playoffs : Promotion - Playoff
Thailand : Toyota TPL
USA : MLS
Venezuela : Venezuela Segunda . : Torneo De Adecuaci.