|
---|
|
18:30 | FT |
Etoile Carouge
1 - 2
Yverdon
| (1 - 1) | |
|
19:00 | FT |
Chenois
3 - 0
Stade Nyonnais
| (0 - 0) | |
|
13:30 | FT |
Basel II
3 - 0
Lausanne
| (0 - 0) | |
13:30 | AET |
YF Juv Zurich
3 - 3
Baden
| (0 - 0) | |
15:00 | AET |
FC Zurich II
0 - 2
Winterthur
| (0 - 0) | |
15:30 | AET |
La Chaux-de-Fonds
1 - 1
Baulmes
| | |
16:00 | FT |
Schotz
0 - 2
Schaffhausen
| (0 - 0) | |
16:00 | FT |
Chur 97
3 - 2
Wohlen
| (1 - 1) | |
16:30 | FT |
Chiasso
5 - 1
St. Gallen II
| (2 - 1) | |
|
13:00 | AET |
St. Margrethen
1 - 3
Bellinzona
| (0 - 0) | |
13:30 | FT |
Durrenast
0 - 3
Naters
| (0 - 0) | |
13:30 | AET |
Munsingen
1 - 1
Meyrin
| (0 - 0) | |
13:30 | AET |
Solothurn
0 - 0
Echallens
| (0 - 0) | |
14:00 | FT |
Martigny
0 - 1
Sion
| (0 - 0) | |
14:00 | FT |
Breitenbach
0 - 5
Young Boys II
| (0 - 0) | |
14:00 | FT |
Muttenz
0 - 1
Concordia
| (0 - 0) | |
14:00 | FT |
Cham
1 - 3
Kriens
| (0 - 0) | |
|
17:30 | FT |
Altstetten
0 - 4
Lugano
| (0 - 0) | |
18:00 | FT |
Aarau II
1 - 2
Grasshoppers II
| (0 - 0) | |
|
12:30 | FT |
Young Boys II
0 - 2
Delemont
| (0 - 0) | |
15:00 | FT |
FC Zurich II
0 - 2
Luzern
| (0 - 0) | |
16:30 | FT |
Bellinzona
1 - 6
Grasshoppers
| (0 - 0) | |
16:30 | FT |
Basel II
0 - 2
Xamax
| (0 - 0) | |
|
13:00 | FT |
Naters
3 - 1
Munsingen
| (0 - 0) | |
13:30 | FT |
Solothurn
1 - 2
Young Boys
| (0 - 0) | |
13:30 | FT |
Schaffhausen
2 - 1
Zurich
| (0 - 0) | |
13:30 | FT |
Baden
2 - 0
Aarau
| (0 - 0) | |
13:30 | FT |
Chur 97
0 - 2
St.Gallen
| (0 - 0) | |
13:30 | FT |
Concordia
0 - 4
Servette
| (0 - 0) | |
14:00 | FT |
Chiasso
1 - 3
Lugano
| (1 - 1) | |
14:00 | FT |
Chenois
0 - 1
Thun
| (0 - 0) | |
14:00 | PEN |
Buochs
0 - 0
Wil
| (0 - 0) | |
15:00 | FT |
Grasshoppers II
2 - 3
Kriens
| (0 - 0) | |
|
18:30 | FT |
La Chaux-de-Fonds
1 - 0
Sion
| (0 - 0) | |
|
15:00 | FT |
Yverdon
0 - 3
Basel
| (0 - 2) | |
|
13:00 | FT |
Naters
0 - 4
St.Gallen
| (0 - 1) | |
13:30 | FT |
Baden
0 - 2
Luzern
| (0 - 0) | |
13:30 | AET |
Kriens
1 - 2
Wil
| (1 - 0) | |
13:30 | FT |
La Chaux-de-Fonds
0 - 2
Xamax
| (0 - 1) | |
13:30 | FT |
Lugano
0 - 2
Grasshoppers
| (0 - 1) | |
13:30 | AET |
Schaffhausen
3 - 1
Thun
| (0 - 0) | |
13:30 | FT |
Young Boys
1 - 0
Delemont
| (1 - 0) | |
|
18:30 | FT |
Basel
2 - 0
Servette
| (1 - 0) | |
|
18:00 | FT |
Wil
0 - 2
Xamax
| (0 - 1) | |
18:30 | FT |
Luzern
1 - 2
Grasshoppers
| (0 - 1) | |
18:30 | AET |
Young Boys
3 - 4
Basel
| (2 - 2) | |
|
14:00 | FT |
Schaffhausen
1 - 0
St.Gallen
| (0 - 0) | |
|
19:15 | FT |
Basel
3 - 0
Schaffhausen
| (1 - 0) | |
|
19:15 | FT |
Xamax
2 - 2
Grasshoppers
| (0 - 1) | |
|
14:00 | FT |
Basel
6 - 0
Xamax
| (3 - 0) | |